Mysleli jste si, že když vaši záchodovou štětku jednou za čas vydesinfikujete čistícím prostředkem nebo horkou vodou, tak se zbavíte všech bakterií? To by mohlo fungovat, pokud byste záchodovou štětku, toaletní mísu a celé okolí toalety desinfikovali po každém použití. Realita však naznačuje tomu, že si ve svých domácnostech pěstujeme tisíce kolonií nebezpečných bakterií, které se mohou velice snadno rozšířit po celém bytě či domě a způsobit nám velmi nepříjemné zdravotní potíže. 

Jaké bakterie můžete mít ve své koupelně? 

Běžný systém používání záchodové štětky vytváří tzv. cyklus choroboplodných zárodků. To znamená, že nečistoty, které “odstraníme” (či spíše nabereme) ze záchodové mísy, přemístíme na WC štětce do nádobky kartáče a při dalším použití naopak zpět do záchodové mísy. V rámci tohoto cyklu vznikají a šíří se kolonie bakterií a choroboplodných zárodků, které neustále zvyšují své počty. Nejhorší ale je, že kontaminaci neunikne ani sedátko toalety, podlaha a okolí toalety. Riziko se ještě zvyšuje, pokud máme děti, nebo domácí mazlíčky, kteří WC štětku občas považují za “hračku”. 

Lidské exkrementy přitom mohou obsahovat celou řadu nebezpečných patogenů jako je salmonela, E.Coli, campylobacter, enterokok, shigella, stafylokok, streptokok a yersinia. Zároveň také mohou obsahovat viry z nichž můžeme zmínit např. norovirus, rotavirus a žloutenku typu A a E. Není náhodou, že se žloutence typu A říká “nemoc špinavých rukou”. Znečištění se totiž nevyhne ani rukojeť běžné WC štětky.  

Desinfikovaná domácnost nemusí znamenat zdravá

Nadměrné používání bělidel a desinfekčních prostředků náš problém nevyřeší. Naopak může celou situace ještě zhoršit. Chemické prostředky mohou zničit ochranný film na toaletní míse nebo poškodit koupelnové dlaždice. Nemluvě o tom, že se jejich používání nedoporučuje kvůli zdravotním rizikům, která přinášejí. 

Bělidla zůstávají na vyčištěném povrchu a dále uvolňují toxické výpary, které zejména u dětí, mohou způsobovat respirační problémy, astma a alergie. Spojením bělidel s dalšími čistícími prostředky (zejména pak s těmi, co obsahují amoniak) navíc vyvolává chemickou reakci, jež vytváří plynný chlor, který poškozuje buňky v nosních průchodech a plicích. Bělidla na bázi chloru mohou také trvale poškodit tkáně, kůži  a zasáhnout oči s následky poškození zraku. 

Používání bělidel není proto vhodné, pokud máte děti. Výrazně se nedoporučují ani v případě, že ve vaší domácnosti žijí domácí mazlíčci. Důkladné omytí vodou může sice zmírnit nebezpečí vdechování výparů, nicméně se jedná o velice neekologickou cestu, protože se tak tyto chemikálie dostanou do odpadních vod, a tím se dostaneme do dalšího zdraví ohrožujícího cyklu.

 

 

Existuje jednoduché řešení jak tomu všemu předcházet?

Jak v domácnosti zabránit šíření kolonií nebezpečných bakterií a virů a zároveň neohrožovat členy vaší rodiny chemickými výpary? I v tomto případě je jednoduché řešení tou nejlepší cestou. A není třeba utratit desetitisíce za speciální UV systémy nebo jiná složitá zařízení. Stačí pouze jedna jediná “chytrá” WC štětka, která se o nejdůležitější část čištění toalety postará sama. 

Tadpole Twist je znovu vynalezená štětka na záchod. Dokonce se v souvislosti s ní mluví o revoluci v sanitárním odvětví od doby vynalezení splachovací toalety! Proč je tak vyjímečná? Tadpole Twist je WC blok, osvěžovač vzduchu a čistící kartáč v jednom. Tento šikovný výrobek disponuje čistící silikonovou hlavicí, která efektivně vyčistí všechna zákoutí toaletní mísy, zároveň však na ní samotné žádná špína neulpívá. Tato hlavice navíc slouží i jako WC blok pro čistící tabletu, která s každým spláchnutím vydesinfikuje a osvěží vaši toaletu. Tato originální čistící tableta navíc neobsahuje složky na bázi bělidla nebo fosfátů a její ochranný transportní obal je při prvním spláchnutí samorozložitelný. 

 

Originální čistící tablety vyrobené nejmodernějšími technologiemi:

  • čistí vaši toaletu při každém spláchnutí
  • zamezují tvorbě a usazování vodního kamene
  • neustále zabíjí bakterie a zabraňují hromadění nečistot
  • jsou 3x silnější a 3x déle vydrží než běžné WC bloky
  • při jejich výrobě se nepoužívají žádné chemikálie, neobsahují bělidla a fosfáty
  • uvolňují svěží vůni

 

Co je ale na Tadpole nejvíce zajímavé, je fakt, že nikdy neopouští toaletu! Po dokončení úklidu toalety tuto geniální WC štětku jednoduše zavěsíme na okraj toaletní mísy a držátko sklopíme směrem dolů. To znamená, že se vyhneme pokapání sedátka nebo podlahy a nebudeme potřebovat ani nádobku plnou špinavé a kontaminované vody ze splašků. Necítíte úlevu při představě, že už nikdy nebudete muset tuto nádobku čistit? Tadpole se během každého spláchnutí sám umyje, uvolní svěží vůni a současně toaletní mísu vydesinfikuje. Žádné další tak jednoduché a přitom tak vysoce efektivní čištění toalety prostě nenajdete... 

Běžné záchodové štětky bychom měli kvůli nemožnosti jejich dokonalého čištění měnit minimálně každých 6 měsíců, což mimo financí navíc představuje velkou zátěž pro životní prostředí. Naproti tomu Tadpole je vyrobený z vysoce kvalitních materiálů a výrobce poskytuje doživotní záruku na výrobní vady. To znamená, že s vámi může zůstat opravdu dlouho. 

S WC štětkou Tadpole snadno udržíte vaši toaletu neustále čistou bez vynaložení jakékoli zbytečné námahy