Střelec (22.11. – 21.12.)

živel oheň, vládnoucí planeta Jupiter

 

Střelci jsou poměrně odolné znamení. Tyto osoby se vyznačují dobrým zdravotním stavem a velmi kvalitním zrakem, který, pokud o něj dobře pečují, patří k těm nejlepším. Střelec by si měl dát pozor na prevenci a pak se nemusí celý život potýkat s nějakou vážnější chorobou. Nemoci se podřizuje jen velmi nerad a pokud onemocní, obvykle se také rychle uzdraví. Pokud však podcení své zdravotní problémy a neduhy, může se se zdravotními komplikacemi potýkat celoživotně.

Pozor na nemoci a úrazy pohybového aparátu

Osoby narozené ve znamení Střelce mohou mít problém s játry a velmi trpí na modřiny. Nejčastěji se také potýkají s nemocemi pánve, kyčelních kloubů, různými bolestmi zad, ischiasem, onemocněním páteře a vysokým krevním tlakem.

Často se u nich objevují i horečky, záněty sedacího nervu, mrtvice a infarkty. Trpívají rovněž i na artritické bolesti.

Obvykle jsou Střelci osoby s aktivní a dobrodružnou povahou, což přímo ovlivňuje jejich končetiny. Ve vyšším věku se mohou často potýkat s revmatismem, v dětství a mládí jim zase hrozí nejrůznější zlomeniny. Při provozování sportů si mohou přivodit řadu nejrůznějších úrazů z přehnané aktivity.

Většina Střelců si s rostoucím věkem zachovává své schopnosti a vlohy, které postupem času zdokonaluje. Senilita se u nich ve stáří takřka neprojevuje.

Citlivými oblastmi jsou pro Střelce také plíce, ruce, ramena a střeva.

Střelci často trpí na drobné nehody a úrazovost

Obecně jsou Střelci velmi špatní a neukáznění pacienti, kteří podceňují rady lékařů. Nemoc i rekonvalescenci se velmi často snaží urychlit a vyléčit svépomocí nebo za přispění kamarádů. Z nemocnice dost často utíkají na revers a v posteli nevydrží déle než několik dnů.

Střelci jsou aktivní dobrodruzi, stále na nohou. A to se právě na jejich nohou projevuje. V mládí hrozí zlomeniny dolních končetin, na stáří mohou mít potíže s revmatismem.

Vyskytuje se u nich zvýšená nehodovost - jedná se ale především o drobné nehody a úrazy jako např. výron, modřiny a odřeniny.

Zvažte proto možnost pojištění rizik nemocí a úrazů pohybového aparátu a pro jistotu i pojištění invalidity všech stupňů.

Střelci a jejich profese

Osoby narozené ve znamení Střelce jsou výbornými obchodníky. Ve své práci jsou o to lepší, pokud mohou cestovat.

Střelec, vždy nadšený pro věc, dokáže neúnavně pracovat ve dne v noci a v práci je pro něj zásadní změna a dynamika. Jsou to výborní cestovní agenti, výtvarníci, umělci, velvyslanci, piloti, překladatelé, publicisti, advokáti, politici, sportovci, manažeři, tiskoví mluvčí, PR pracovníci, komentátoři, spisovatelé a nakladatelé, veterináři, zoologové, astronomové nebo burzovní makléři.

Střelci milují své zaměstnání, ovšem nesmějí být "připoutáni v kanceláři", z profese úředníků nebývají příliš nadšení. 

Střelci také milují utrácení výdělku. Je to nejšťastnější znamení zvěrokruhu, protože se nikdy nestará o to, odkud a zda peníze plynou.

V dospělém věku si v sobě stále nesou kus dítěte, které se odmítá smířit s vážností života.

Střelci rádi riskují a jsou optimističtí. Věří, že jim svět leží u nohou. Často jsou domýšliví, lehkomyslní a netaktní. Někdy až chronicky neplní sliby a velmi často dávají najevo vlastní nadřazenost. To vše ale dokážou vykompenzovat svým nadšením, optimismem, upřímností, tolerancí, důstojností a štědrostí. Jsou to šlechetní a tolerantní lidé.

Střelci by měli jednoznačně dodržovat rady předepsané lékařem. Prospěch jim přinesou náročné zátěžové sporty a pobyt u otevřeného ohně. Řidiči narození ve znamení Střelce by si pak měli dávat pozor za volantem, nerozptylovat svou pozornost, neřídit unavení a zbytečně neriskovat!