Lev (22.7. – 21.8.)

živel oheň, vládnoucí planeta Slunce

 

Osoby narozené ve znamení Lva mají ve své podstatě pevné zdraví a obvykle si udrží vitalitu až do vysokého věku, pokud se ovšem dokážou zastavit a věnovat se odpočinku. Jsou průměrně náchylní k různým chorobám a zraněním, nevyskytují se ale u nich dlouhodobé ani chronické nemoci.

Lvy trápí potíže s krevním tlakem a zrakem

Lvi mají pocit síly, která je nekonečná. Jsou temperamentní, impulzivní a lehce se naštvou. Do všeho se vrhají vášnivě a po hlavě, proto by si měli dát pozor, zejména ve vyšším věku, na problémy se srdcem, krevním oběhem a tlakem. Jejich slabinou je také zrak, proto by o něj měli důsledně pečovat a chránit ho proti infekcím. Pozornost by měli věnovat také zádům, především oblasti páteře, zejména dvanáctému hrudnímu obratli.

Pozor na infarkt myokardu!

Lidé narození ve znamení Lva si zakládají na vlastní autoritě. Pokud nejde všechno podle jejich představ a požadavků, mají problém vyrovnat se s touto skutečností a začnou být letargičtí. Protože musejí všechno dotáhnout do konce a neumí dělat nic polovičatě, buď mají přemíru vitality, nebo si kvůli pocitu nedostatečného uznání a ocenění ze svého okolí kupují rakev a zamlouvají si místo na hřbitově. Lvi jsou totiž velmi domýšliví a pyšní.

Mají buď neobyčejně silné a zdravé srdce, nebo v oblasti srdeční krajiny trpí nějakým druhem slabosti. Jak již bylo zmíněno, zejména ve vyšším věku se často potýkají se srdečními problémy, trpí na ucpávání cév, jsou náchylní k infarktu myokardu. Tato rizika by si měli uvědomit a zvážit možnost se proti nim pojistit!

Lvi z nervového zatížení trpí často arytmií a bušením srdce.

Lvi by neměli podceňovat preventivní prohlídky

Hlídat by si určitě také měli vše, co souvisí s krví. Od určitého věku jsou u nich žádoucí pravidelné kontrolní odběry u lékaře a důsledná prevence.

Slabé místo mají dále v nohách a často se u nich objevují problémy s chrupem. Pozornost by měli věnovat i oblasti míchy, sleziny, plicní arterie a aorty. Problémovým se může stát i metabolismus jater a může se objevit i krvácení do zažívacího traktu (gastrointestinální hemoragie).

V lehce nadprůměrné míře se u nich objevují nejrůznější úrazy a zranění kotníků, předloktí, reprodukčních orgánů a trpí také poměrně často i bolestmi v krku a zvýšenou teplotou.

Lvi bohužel nejsou zodpovědnými a poslušnými pacienty. Mají sklon podceňovat rady lékařů odborníků a nedotáhnout léčbu a proces rekonvalescence do plného uzdravení. Mají to tak nastaveno v hlavě, nechtějí ukázat svou slabost a přijmout roli momentálně slabšího jedince. Počáteční potěšení z péče a zájmu okolí tak velmi rychle vystřídá uvědomění si vlastní slabosti a nutkavý pocit vzchopit se a nedat najevo momentální zdravotní indispozici.

Kromě potřeby neustálého poučování druhých jsou Lvi domýšliví, arogantní a vznětliví. Neustále se u nich také projevují dominantní sklony. Na druhou stranu Lev dokáže být velmi příjemným společníkem, je vznešený, velkorysý a podnikavý.

Lvi a jejich profese

Díky své přirozené autoritě a dominanci jsou Lvi špičkoví manažeři.

Vhodné jsou pro ně i povolání politiků, podnikatelů, reklamních agentů, burzovních makléřů či investičních specialistů, zástupců firmy, publicistů, chirurgů, kardiologů a dalších. V práci rádi bývají středem pozornosti.

Nevhodné profese pro lvy představují pozice přímých vedoucích, jako např. stavbyvedoucí, výrobní mistr apod. Velice snadno se totiž rozčílí, což jim způsobuje ještě větší potíže s krevním tlakem.

Při každé své profesi by lvi měli dbát na dostatečné osvětlení mísnosti a na dostatečnou ochranu zraku, jestliže hrozí nějaké mechanické poranění očí.

Pro dlouhý a spokojený život by se měli stát zodpovědnějšími pacienty, kteří by se v prvé řadě měli naučit dodržovat doporučení lékařů a dokončit započatou léčbu. Na místě je také zlepšit se v hospodaření s vlastní energií, nekouřit, sportovat, vyhýbat se tučným a nezdravým pokrmům a ve zvýšené míře nekonzumovat alkohol.
 

Čtěte také:

Zdravotní problémy podle znamení zvěrokruhu Váhy trpí na bolesti páteře
Berani trpí na bolesti hlavy Štíry trápí časté úrazy
Býci trpí na bolesti šíje Střelce trápí štítná žláza
Blíženci trpí na astma Kozorozi mají slabou kostru
Raci trpí na zažívací potíže Vodnáři trpí na srdeční potíže
Panny mají revmatické potíže Ryby trápí psychosomatická onemocnění