Blíženci (21.5. – 20.6.)

živel vzduch, vládnoucí planeta Merkur

 

Všestranně nadaní Blíženci jsou lidé mnoha tváří. Jako vzdušné znamení je ovládá planeta Merkur, která ovlivňuje především duální části těla. Velmi slabou stránkou tohoto znamení jsou játra, kůže, plíce, dýchací cesty a dutiny. I běžné nachlazení, se kterým se Blíženci potýkají velmi často, jim může způsobit poměrně velké zdravotní problémy a komplikace.

Blížence nejvíc trápí dýchací potíže, astma, alergie

Často trpí na astma, bolesti na hrudi, bronchitidu a obecně by se dalo říci, že mají potíže s dýcháním. Chřipku, záněty průdušek nebo úporný kašel přitahují pak více než jiná znamení zvěrokruhu. Nemálo Blíženců také potrápí štítná žláza.

Osoby narozené v tomto znamení mají velmi křehkou psychiku, která se projevuje nervozitou a častým přetížením nervového systému. S tím pochopitelně souvisí i sklony k nespavosti. Blíženci se tak často dostávají do začarovaného kruhu, kdy psychické problémy a nervozita způsobují nespavost a nedostatek spánku jim pak zase neumožňuje dostatečně regenerovat nervovou soustavu a uklidnit vypjaté nervy. Často pak trpí nedostatkem energie, protože jí spotřebují více, než je jejich tělo, někdy až chronicky nevyspané, schopné vyprodukovat.

Díky tomu se u nich objevují nejrůznějšími alergie, zimnice a opět přílišná nervozita. Více než ostatní znamení také trpí přehnanou potřebou spánku.

Pozor na úrazy horních končetin!

Riziko nemoci i úrazů u Blíženců vzrůstá geometrickou řadou v případě útlumu aktivity, nedostatku slunečního záření a pobývání v nevětraných prostorech. Záněty i úrazy se pak mohou projevit v oblasti ramen, paží, rukou a prstů. U Blíženců nejsou výjimkou ani fraktury a nejrůznější poranění. Zvažte proto možnost pojištění poškození pohybového aparátu i pojištění invalidity všech stupňů - dokud jste zdraví - v případě již vzniklých potíží vás už pojišťovny nemusí pojistit.

Pozor na psychiku

Díky své křehké psychice by se Blíženci měli také vyvarovat příliš drastických diet, které by pro ně mohly znamenat až moc velký nápor na nervy, se kterým by si jejich přetížený nervový systém nemusel poradit. Zde pak hrozí psychické poruchy, drogová závislost, alkoholismus.

Určitým paradoxem je, že zhroucení se u Blíženců projevuje spíše z vynuceného pobytu doma než z přehnané aktivity.


Neukázněným Blížencům, kteří mají tendenci zanedbávat vlastní zdraví a nepřipouštět si projevující se zdravotní komplikace, hrozí v poměrně velké míře problémy s nohama, zády a vyměšováním. Objevit se u nich může také artritida, revmatismus a migrény.
 

Blíženci mají často zažívací problémy

Za svůj život se musí také často potýkat s dvojím onemocněním současně. K oslabeným plicím se tak nezřídka přidruží i nejrůznější zažívací problémy.

Prospívá jim pestrá a vyvážená strava, bohatá na vitamíny, minerály a další tělu prospěšné látky. Měli by se vyhýbat vyčerpání a únavě a naopak si dopřávat dostatek slunečního záření a čerstvého vzduchu.

Blíženci a jejich profese

Blíženci bývají skvělími novináři, komentátory, režiséry, pracovníky v PR a v reklamních agenturách, průvodci, tanečníky, marketingovým specialisty, spisovateli, dalšími. Mají především rádi, když se pořád něco děje, rutina pro ně není.

Vyhýbat by se naopak měli práci v hospodách a restauračních zařízení a práci v prašném prostředí.

Klíčovou osobou je pro Blížence především tolerantní a klidný partner, který ho bude respektovat a uznávat i s jeho častými výkyvy nálad, nervozitou, nevyzpytatelností, povrchností, upovídaností a nedůsledností. Pokud bude respektovat všechny tyto negativní vlastnosti, velmi brzy zjistí, že Blíženec je laskavý, vtipný, přátelský, komunikativní, společenský, všestranně nadaný a obětavý partner, který mu má co nabídnout.
 

Čtěte také:

Zdravotní problémy podle znamení zvěrokruhu Váhy trpí na bolesti páteře
Berani trpí na bolesti hlavy Štíry trápí časté úrazy
Býci trpí na bolesti šíje Střelce trápí štítná žláza
Raci trpí na zažívací potíže Kozorozi mají slabou kostru
Lvi mají potíže s krevním tlakem Vodnáři trpí na srdeční potíže
Panny mají revmatické potíže Ryby trápí psychosomatická onemocnění