Jedním z nejčastějších důvodů, proč lidé utrácí více než musí, je spěch. Ráno zkrátka zaklapnete budík s myšlenkou na 5 minut odpočinku a probudíte se za půl hodiny. Potom jen ve stresu naházíte ty nejzákladnější věci do batohu, hodíte na sebe nějaké to slušnější oblečení a vyrazíte do práce/do školy nebo na důležitou schůzku. Stane se vám potom, že jste nuceni v některých ohledech utrácet za rychle dostupné alternativy některých věcí. Jak šetřit, pokud patříte k lidem, kteří stále někam spěchají? Poradíme vám.

Až 3 tisíce korun za fast-food a kávu

Člověk nestíhá a nejlepší pro něj tedy je zastavit se někde u pumpy, dát si rychlé kafe a bagetu, nebo zastavit u okýnka některého z fast-foodů. Budete-li si připravovat jídlo předem, ve spěchu potom určitě ušetříte. Kávu si udělejte večer do termosky, vydrží vám do rána krásně teplá. Na snídani si připravte klidně tousty, večer na ně zajisté čas bude.

Když vaříte, je vždy dobré porci navíc zamrazit a večer před pracovní schůzkou ji jen vyndat z mrazáku, aby byla ráno připravená na cestu.

Budete-li počítat, že si každý den kupujete v práci automatovou kávu za 20 korun, týdně je to 100, která se dá ušetřit pořízením termosky, investice se vám tedy ani ne za 14 dní vrátí. Jídlo ve fast-foodu vás vyjde na 120–150 korun, přepočítáno na měsíc se může jednat až o 3000 korun.

Zákon schválnosti, aneb dopravní špička či skvrna na oblečení

Lidé si často myslí, že se na důležitou schůzku dostanou dříve autem. Zákon schválnosti však působí tak, že se spíše dostanete do dopravní zácpy a budete potom nuceni pospíchat. Jedna jízdenka za autobus vás rozhodně vyjde levněji než rychlá jízda automobilem. Nejsnadnější je předem si zjistit všechna spojení MHD, vlakem či autobusem na místo, kam se chcete dopravit, a nastavit si budíky jen o tolik dříve na to, abyste určitě stihli dojít k zastávce.

Víte, že plynulou jízdou automobilem ušetříte poměrně velkou částku oproti jízdě brzda–plyn? Ovšem, co si budeme nalhávat, pokud spěcháte a jedete autem, nikdy to plynulá jízda nebude.

Podařilo se vám dorazit na schůzku. V zápalu jednání se omylem polijete kávou, nebo vínem. V takovém případě je důležité jednat rychle a skrvrnu a co nejdříve odstranit. V případě červeného vína si ihned objednejte víno bílé a nalijte trošku na potřísněné místo. Zbytek tekutiny odsajte papírovým ubrouskem.

V případě kávy popadněte ze stolu solničku a společně s teplou vodou skvrnu jemně vyčistěte. Opravdu ale netlačte, abyste nepočinili strukturu látky oblečení.

Pokud nosíte propisku či psací pero v náprsní kapsičce u košile a nyní se vám tam objevila skvrna, zajděte si na toaletu a odstraňte ji pomocí mýdlové vody. Pokud máte na sobě bílou bavlněnou košili, využijte toalety někde v restauraci a u obsluhy si vyžádejte citron. Ten vám společně s mýdlovou vodou pomůže skrvnu z bílé košile lépe odstranit.