Kočky jsem chtěla chovat už jako malá, ale rodiče to viděli jinak, takže na to došlo, až s mými dětmi, které se stejně jako já do koček “zbláznily”. A to doslova… Když jsme odjížděli z útulku, kam jsem je vzala, abychom nějaké kočičce udělali domov, odvezli jsme si je ve finále tři!

V prodejně s chovatelskými potřebami jsme nakoupili potřebné věci pro kočičky: granule, misky, škrabadla, hračky, obojky proti blechám a klíšťatům, kočičí toaletu, stelivo do kočičího záchodu atd. Vzhledem k tomu, že bydlíme na bytě, koupila jsem na doporučení hned tři kočičí toalety s potřebným příslušenstvím a stelivem. Zpětně lituji, že jsem výběru kočičí toalety nevěnovala větší pozornost…sad V koupelně zabraly klasické kočičí záchůdky veškerý prostor, ale jinou možnost, kam je dát, jsem neměla... Kočičkám prostor v koupelně vyhovoval, ale s kočičím záchodem jsem brzy začala mít problém já.

Kolotoč s čištěním kočičího wc a boj se zápachem

Kočičí záchod jsem čistila pravidelně každý den ráno i večer a obden jsem měnila kočičkám stelivo. Bylo pro mě nepředstavitelné, že by kočičky měly záchod špinavý a nevyčištěný. A pochopitelně, pokud jsem záchod nevyčistila, zapáchal po celém bytě a to bylo neúnosné. Ale přesto, že jsem obden používala k čištění savo, zápach ze záchodku jsem stále cítila.

Čas, který mi zabralo každodenní čištění záchodu, se nedá spočítat. A ty náklady na stelivo…! Ještě teď mi jde hlava z toho kolem…

Začala jsem „pátrat“ na internetu nad alternativou, která by mi pomohla…

Má představa o kočičím záchodě byla jasná:

  • Nesmí zapáchat
  • Nesmím nad čištěním trávit většinu svého volného času

Heuréka! Samočisticí toaleta CatGenie

Na internetu se mi zalíbila samočisticí toaleta CatGenie. Už jenom slovo: „samočisticí“ mě vedlo k tomu, abych zjistila co nejvíce informací. Kromě všeho ostatního, co mě nadchlo, jsem velmi ocenila, že jeden záchod CatGenie zvládne službu pro tři kočky (i více). Takže o CatGenie bylo rozhodnuto celkem rychle a já jsem zadala objednávku (přímo u dovozce na www.catgenie.cz). Toaleta CatGenie mi byla doručena do 24 hodin.

Nejlepší kočičí wcZapojení se ujal manžel, ale podle něj to bylo v pohodě. (A to není žádný kutil…) Je jen zapotřebí připojit WC ke studené vodě, odpadu a k elektřině. S CatGenie jsem rovnou objednala rozdvojovací přípojku na pračkový kohoutek, zásuvku v koupelně máme a odpadní hadici jsme jednoduše zavěsili podle návodu do našeho WC, takže to manželovi zabralo jen chvíli a měla jsem kočičí toaletu aktivovanou.

Konečně už žádné čištění ani žádný puch

Do vnitřní části toalety se sypou speciální omyvatelné granule, které nahrazují stelivo a toaleta je automaticky čistí. Pokud by se nějaké granule dostaly do odpadu, nic se neděje, protože jsou biologicky rozložitelné. Granule se v toaletě samočinně omývají nezávadným a šetrným roztokem SaniSolution.

Aktivace kočičího záchodu CatGenie a možnosti / programy nastavení

CatGenie má různé programy nastavení intervalu samočištění. Já kočičkám nastavila aktivaci toalety kočkou. V tomto režimu se toaleta zapne pokaždé do deseti minut poté, co kočka záchod použije a tím pádem WC není znečištěné a nezapáchá. Když zvolíte nastavení aktivace kočkou, dávky koncentrátu v cartridgi SaniSolution vystačí na 240 “spláchnutí”. Bála jsem se, že by kočičí toaleta mohla sama nastartovat čištění, když je tam kočka, ale to se nestane. V toaletě je zabudovaný senzor Genie Eyes, který hlídá, kdy kočka opustí toaletu a až za deset minut, dojde již ke zmiňované aktivaci.

Automatická toaleta pro kočkyPřiznám se, že jsem měla i obavu, jak bude probíhat čištění, pokud by toaletu navštívily krátce po sobě tři kočky. Funguje to ale tak, že jakmile kočka opustí mísu, cyklus sice začne počítat deset minut, než se spustí, ale kdyby v té době „vykonala potřebu“ jiná kočka, cyklus se resetuje a teprve za dalších deset minut se zahájí čištění. Tohle všechno hlídá čidlo CatEyes. smiley

Celý proces očisty kočičí toalety Catgenií funguje tak, že jsou nejdříve samočinně „vybrány“ tuhé výkaly, které toaleta spláchne do odpadu. Granule se promyjí studenou vodou a desinfekčním roztokem SaniSolution, který se dávkuje podle nastavení toalety. Následuje vysušení proudem teplého vzduchu, a tím je připravena toaleta opět k provozu. Čistící cyklus trvá cca půl hodiny. Vyčištění toalety CatGenií je dokonalé a já s tím už nemám žádnou práci.

Catgenií nabízí celkem tři možnosti aktivace:

  • Aktivaci kočkou, kterou jsem si zvolila já.
  • Automatickou aktivaci – tento režim se spouští jednou až čtyřikrát za den. Záleží na Vás, kolik cyklů si nastavíte. Zásobník uvolní 120 dávek roztoku SaniSolution.
  • Manuální spouštění tlačítkem – v okamžiku, kdy chcete provést vyčištění, zmáčkne tlačítko START a provede se čištění. Zásobník použije 120 dávek roztoku SaniSolution.

Co na to kočky?

Měla jsem obavy, zda si na nový záchod kočičky zvyknou, ale po odstranění klasického záchůdku kočky samy instinktivně využily CatGenie přesně na to, čemu slouží. Granule jim umožňují hrabat, takže žádné “vhodnější místo” by kočky doma ani nenašly.

Nemusíte se obávat, kdyby zcela náhodou kočičky nějakou tu granulku „snědly“, nic se jim nestane. Jsou ekologické a prostě projdou trávicím traktem.

Co se týká splachování, je to srovnatelné, jako splachování lidského WC. Jak říkají moje děti, naše kočky si samy splachují laugh

CatGenie mám už cca rok a jsem maximálně spokojená. Předčila všechna má očekávání. Když si vzpomenu, jak jsem minimálně dvakrát denně čistila kočičí záchod, který zapáchal, tak mě mrzí, že jsem si CagGenie nepořídila už dříve. Nyní mám čistý a voňavý nejen záchod, ale i celý byt. Už konečně nic nezapáchá a já se za nic nemusím stydět. Nemluvě o tom, kolik času a starostí jsem si za ten rok ušetřila.